AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgok.korczyna.pl%2Fstrona%2Fartysci-i-tworcy&chs=350x350&chld=L|4

Artyści i twórcy

 

Teresa Abratowska z Korczyny

Mieszka w Korczynie 16 lat. Jej hobby sÄ… robótki rÄ™czne. W szkole podstawowej nauczyÅ‚a siÄ™ podstaw szydeÅ‚kowania i hafturÄ™cznego. Pani Teresie bardzo  siÄ™ to spodobaÅ‚o i zaczęła  samodzielnie robić serwetki. Pasjonuje siÄ™ tym do dziÅ› i wciąż udoskonala swoje umiejÄ™tnoÅ›ci. Od znajomej nauczyÅ‚a  siÄ™ haftować krzyżykami a z gazet i Internetu robić pisanki ze wstążek i bibuÅ‚y oraz wielu innych rzeczy. Robótki sÄ… jej  sposobem na relaks. 

 

 

 

Jolanta Bęben z Korczyny

 Artystka wraz z mężem i  pszczelarzem Martin Jeżo prowadzi gospodarstwo pasieczne „MIÓD PODKARPACKI”. Jak sama opowiada, „lepienie z wosku” to speÅ‚nienie jej dzieciÄ™cych marzeÅ„. Od kiedy pamiÄ™ta, lubiÅ‚a tworzyć różne ksztaÅ‚ty z plasteliny czy też modeliny. Kiedy w jej rÄ™kach znalazÅ‚a siÄ™ pszczela wÄ™za, postanowiÅ‚a wykorzystać jej plastyczne wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci. Na poczÄ…tku powstawaÅ‚y zwykÅ‚e Å›wieczki, ale ich autorka wciąż miaÅ‚a niedosyt. Zaczęła tworzyć kwiaty, winogrona i tak pojawiÅ‚y siÄ™ piÄ™kne, różnorodne, przyciÄ…gajÄ…ce wzrok kompozycje. PaletÄ™ produktów pszczelarskich wzbogacajÄ… także niezwykÅ‚e Å›wiece. Widzimy delikatne róże, listki, kiÅ›cie winogron, finezyjne Å›wieczniki. Wszystko z wosku pszczelego, rÄ™cznie wykonane przez mieszkankÄ™ Korczyny. Pani Jolanta podkreÅ›la, że zapach palÄ…cej siÄ™ Å›wiecy jest doskonaÅ‚Ä… naturoterapiÄ…, uspokaja i relaksuje. Poza tym Å›wiece z wosku pszczelego zmniejszajÄ… szkodliwość promieniowania elektromagnetycznego i promieniowania podziemnych żyÅ‚ wodnych. Nawet kilkuminutowe palenie Å›wiecy powoduje przypÅ‚yw dobrej energii, optymizmu i radoÅ›ci życia.Po raz pierwszy prace Jolanty BÄ™ben zostaÅ‚y publicznie zaprezentowane na stoisku w KroÅ›nie podczas Karpackich Klimatów. NastÄ™pny pokaz Å›wiec miaÅ‚ miejsce na sympozjum pszczelarzy w Rzeszowie, gdzie prace mieszkanki Korczyny zostaÅ‚y zauważone przez samego prezydenta pszczelarzy i powÄ™drowaÅ‚y do stolicy. Od tej pory stoiska z woskowymi ozdobami znalazÅ‚y swoje staÅ‚e miejsce na organizowanych w caÅ‚ej Polsce targach i kiermaszach. WÄ™za z wosku to tylko jeden z wielu pszczelich produktów, z jakimi pracuje Jolanta BÄ™ben. Aktywnie uczestniczy w dziaÅ‚alnoÅ›ci gospodarstwa pasiecznego „Miód Podkarpacki”. Do zadaÅ„ pasjonatki należy miÄ™dzy innymi pomoc w odwirowywaniu miodu, zlewanie do sÅ‚oików, etykietowanie. Podczas prezentowanych wystaw obok różnego rodzaju miodu – można także zauważyć pierzgÄ™, propolis, maść propolisowÄ…, nalewkÄ™ orzechowÄ…, nagietek lekarski na miodzie, wodÄ™ królowej wÄ™gierskiej oraz ocet z miodu. Z tego ostatniego produktu artystka jest szczególnie dumna, gdyż zostaÅ‚ on zauważony na sympozjum w Rzeszowie, otrzymaÅ‚ także wyróżnienie od Ewy Wachowicz. 

 

 

Wioletta BÅ‚aż  i Anna Cymerman z Iskrzyni

Mamy podobne zainteresowania i hobby. Wszystkie prace prezentowane przez nas sÄ… wykonywane wedÅ‚ug naszych projektów. SÄ… to prace wykonywane technikÄ… decoupage, które polegajÄ… na malowaniu danych przedmiotów farbÄ… podkÅ‚adowÄ…, a później naklejaniu różnych motywów kwiatów, mozaik,  itp. czerpanych z serwetek lub specjalnych papierów decoupage. KoÅ„cowy efekt uzyskujemy dziÄ™ki pomalowaniu przedmiotu lakierem bezbarwnym. InnÄ… dziedzinÄ…, która nas interesuje to bukiety z krepiny. SÄ… one proste w wykonaniu. Wykonuje siÄ™ je po przez wycinanie z szablonu poszczególnych elementów i owijaniu ich drucikiem. Jest jeszcze jedna dziedzina naszej pracy twórczej sÄ… to lilie z sizalu. SÄ… dosyć trudne w wykonaniu. Trzeba zrobić formÄ™ na pÅ‚atki z miÄ™kkiego drutu i wszystko bardzo Å›ciÅ›le i dokÅ‚adnie owinąć sizalem i wykoÅ„czyć.  Robimy także wiele innych ozdób rÄ™kodzieÅ‚a artystycznego, z rzeczy i przedmiotów, które sÄ… zapomniane, leżą na strychach, lub sÄ… pozamykane w pawlaczach. Nasze motto to zrobić coÅ› z niczego.

 

 

Joanna Bober z Krasnej

Joanna Bober urodzona w 1993 roku w KroÅ›nie. W Krasnej  ukoÅ„czyÅ‚a SzkoÅ‚Ä™ PodstawowÄ…, a później uczyÅ‚a siÄ™ w gimnazjum w WÄ™glówce.  W roku 2008 rozpoczęła naukÄ™ w Zespole SzkóÅ‚ Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu Zdroju, na kierunku kucharz maÅ‚ej gastronomii. WybraÅ‚a tÄ™ wÅ‚aÅ›nie szkoÅ‚Ä™, ponieważ lubi gotować, wymyÅ›lać różne potrawy, ozdabiać Å›wiÄ…teczne stoÅ‚y itp.  W szkolnym konkursie ,,Najsprawniejszy w zawodzie kucharz" w 2012 roku otrzymaÅ‚a  I miejsce. JednÄ… z wielu umiejÄ™tnoÅ›ci, którÄ… zdobyÅ‚am w ZSGH jest rzeźbienie  w  owocach i warzywach, czyli carving. MiaÅ‚a możliwość udziaÅ‚u w kursie carvingu, na którym nauczyÅ‚a siÄ™ wielu ciekawych rzeczy i zaliczyÅ‚a ten kurs na bardzo dobry. NaukÄ™ w Zespole SzkóÅ‚ Gastronomiczno-Hotelarskich obecnie kontynuujÄ™ na drugim kierunku - pracownik pomocniczy obsÅ‚ugi hotelowej.

 

 

 

Judyta Kasprzyk z Komborni

Urodzona w KroÅ›nie, 22 letnia mieszkanka Komborni. Absolwentka Liceum Plastycznego im. Tadeusza Brzozowskiego. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni wyrobów unikatowych w 2010 r. Zafascynowana farbami, rÄ™kodzieÅ‚em i wszystkim, co zwiÄ…zane z szeroko pojÄ™tÄ… sztukÄ…. Maluje pejzaże, martwe natury, a także portrety. Od jakiegoÅ› czasu wykonuje także rÄ™cznie zdobionÄ… biżuteriÄ™, niejednokrotnie na zamówienie. Malarstwo i tworzenie biżuterii traktuje, jako sposób na wyrażanie siebie, na spÄ™dzanie wolnego czasu, majÄ…c nadzieje, że w przyszÅ‚oÅ›ci uda siÄ™ poÅ‚Ä…czyć hobby z pracÄ… zawodowÄ…. W 2010 r. prostÄ…, choć nieÅ‚atwÄ… drogÄ… trafiÅ‚a na WydziaÅ‚ Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego i ma nadzieje zostać grafikiem. 

 

 

 

Stanisław Kawa z Iskrzyni

Gdyby nie potrzeba zakupu cymbaÅ‚ów dla syna, zapewne talent konstruktorski StanisÅ‚awa Kawy z Iskrzyni nigdy nie ujawniÅ‚by siÄ™.  Tylko dlatego, że oferowany mu wtedy instrument muzyczny byÅ‚ bardzo drogi i jego wykonanie pozostawaÅ‚o wiele do życzenia, wówczas pan StanisÅ‚aw postanowiÅ‚ sam zbudować podobny. StanisÅ‚aw Kawa urodzony w Haczowie, zamieszkaÅ‚y w Korczynie jest znany jako jedyny budowniczy cymbaÅ‚ów na Podkarpaciu. Instrumenty budowane przez pana StanisÅ‚awa  cieszyÅ‚y siÄ™ bardzo dobra opiniÄ…, bardzo dobrze brzmiÄ…cych i dokÅ‚adnie wykonanych, można by rzec, iż to prawdziwe dzieÅ‚a sztuki, wykonane przez czÅ‚owieka niezwykle utalentowanego. BudowaÅ‚ on wzorujÄ…c siÄ™ na najstarszych egzemplarzach wiernie je odtwarzajÄ…c. Jego instrumenty zostaÅ‚y zakupione również przez zespoÅ‚y polonijne i instytucje artystyczne. StanisÅ‚aw Kawa przyczyniÅ‚ siÄ™ w dużym stopniu do zachowania charakteru kapel dziaÅ‚ajÄ…cych na naszym terenie przez to, że miaÅ‚y możliwość grania na tak precyzyjnie wykonanym instrumencie. 

 

 

Urszula Mateja z Krasnej

UrodziÅ‚a siÄ™ w 1962 roku, mieszka w Krasnej. Robótkami rÄ™cznymi interesuje siÄ™ od piÄ…tej klasy SzkoÅ‚y Podstawowej. PasjÄ… do szydeÅ‚kowania zaraziÅ‚a jÄ… koleżanka, u której widziaÅ‚a serwetki, które wyglÄ…daÅ‚y jak „arcydzieÅ‚a”. Ten fakt spowodowaÅ‚ to, że każdÄ… wolnÄ… chwilÄ™ poÅ›wiÄ™ca na naukÄ™ szydeÅ‚kowania i udoskonalenia swoich umiejÄ™tnoÅ›ci. Robótki rÄ™czne to jej hobby i pasja. DostarczajÄ… jej wiele radoÅ›ci i rozrywki w dÅ‚ugie zimowe wieczory. Podczas szydeÅ‚kowania wycisza siÄ™ i uspakaja oraz wkracza w Å›wiat baÅ›niowy gdzie z zwykÅ‚ych nici i szydeÅ‚ka powstajÄ… takie cuda, które posiada w swojej kolekcji. Sa to przepiÄ™kne serwetki różnych rozmiarów ale i także realistyczne, wyglÄ…dajÄ…ce zwierzaki, pisanki, baranki wielkanocne oraz serwetki. W wolnych chwilach powiÄ™ksza swoje kolekcje o nowe serwetki, których wzory znajduje w czasopismach „Sabrina”, „Diana” i „Robótki rÄ™czne” lub na wielu stronach internetowych, gdzie można znaleźć  ciekawe i bogate wzory. Niejednokrotnie jej rÄ™kodzieÅ‚o można podziwiać podczas imprez kulturalnych na terenie gminy oraz powiatu. 

 

 

Bogusława Młocek z Czarnorzek

BogusÅ‚awa MÅ‚ocek wzorem mamy próbowaÅ‚a swych siÅ‚ w hafcie richelieu i przez kilkanaÅ›cie lat wyszywaÅ‚a (haftowaÅ‚a) serwetki biaÅ‚e i kolorowe, bieżniki na lnie i na pÅ‚ótnie baweÅ‚nianym biaÅ‚ym i kolorowym. Zmuszona wyjazdem do pracy za granicÄ™ zaprzestaÅ‚a swojego hobby aby zagÅ‚osić tÄ™sknotÄ™ za rodzinÄ… spróbowaÅ‚a szydeÅ‚kować. To zajÄ™cie mogÅ‚a wykonywać wieczorami lub w wolnych chwilach, nie zaniedbywać pracy. Kordonek byÅ‚ taÅ„szym materiaÅ‚em niż mulina i materiaÅ‚, a wiÄ™c z prawdziwym zamiÅ‚owaniem  zaczęła tworzyć szydeÅ‚kowe dekoracje, zarówno serwetki jak i pisanki, baÅ„ki, sakiewki, kamizelki, obrusy, narzuty na kanapy, bieliznÄ™ damskÄ…, anioÅ‚ki itp. ZnalazÅ‚a chÄ™tnych, którzy kupujÄ… jej wyroby, a wiÄ™c oprócz hobby w ten sposób zarobkuje. Niejednokrotnie jej rÄ™kodzieÅ‚o można podziwiać podczas imprez kulturalnych na terenie gminy:  Dożynki gminne, Jarmark korczyÅ„ski  oraz powiatu.

 

 

Renata Pelczar z Korczyny

Urodzona 4 stycznia 1969 r., mieszkanka Korczyny, pochodzi z KroÅ›cienka Wyżnego. Absolwentka PaÅ„stwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra MichaÅ‚owskiego w Rzeszowie oraz WydziaÅ‚u Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom realizowaÅ‚a w pracowni rysunku pod kierunkiem prof. UR Doroty Jajko Sankowskiej i obroniÅ‚a z wyróżnieniem Dziekana WydziaÅ‚u Sztuki prof. UR dr hab. Jerzego Kierskiego.  W dorobku artystycznym malarki możemy znaleźć zarówno obrazy olejne, pastele oraz wykonane kredkÄ…. NajchÄ™tniej swe inspiracje czerpie bezpoÅ›rednio z natury, która jÄ… urzeka. KroÅ›nieÅ„ski poeta Jan Tulik w artykule poÅ›wiÄ™conym artystce, tak pisze o jej twórczoÅ›ci: “...Obrazy Renaty Pelczar to gÅ‚ównie pejzaże, peÅ‚ne swoistego klimatu. Niektóre bliskie sÄ… formule impresjonistycznej inne majÄ… ducha Ferdynanda Ruszczyca, niekiedy StanisÅ‚awa WyspiaÅ„skiego. OczywiÅ›cie to dalekie skojarzenia, które mogÄ… mówić o inspiracjach, lecz w żadnym razie nie jest to naÅ›ladownictwo – Renata Pelczar już wypracowaÅ‚a wÅ‚asny styl. W pejzażu poszukuje pewnej dozy magii, stara siÄ™ przedstawić grozÄ™ nieokieÅ‚zanej natury.”Swoje malarstwo prezentowaÅ‚a podczas różnych uroczystoÅ›ci lokalnych swojej miejscowoÅ›ci a także w galerii dziaÅ‚ajÄ…cej przy filii nr 4 KBP w KroÅ›nie w 2005r., w Galerii Szarej Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w KroÅ›nie w 2011 i 2012r. oraz dwukrotnie podczas corocznego Festiwalu Win organizowanego w ramach „Karpackich klimatów” w KroÅ›nie w 2010 i 2011r. Jej prace zostaÅ‚y nagrodzone w przeglÄ…dzie twórczoÅ›ci, przygotowanym przez Stowarzyszenie Kulturalne „DÄ™bina” w KroÅ›cienku Wyżnym w 2004r. Jej obrazy znajdujÄ… siÄ™ w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicÄ…. Od poczÄ…tku istnienia miesiÄ™cznika „PrzÄ…dki”, wydawanego przez gminÄ™ Korczyna, pracuje w jego zespole redakcyjnym, wykonuje ilustracje, pisze teksty poÅ›wiÄ™cone ludziom artystycznie utalentowanym.Za swojÄ… dziaÅ‚alność spoÅ‚ecznÄ… i kulturalnÄ… uhonorowana zostaÅ‚a medalem “ZasÅ‚użony dziaÅ‚acz kultury” nadanym przez ministra kultury Waldemara DÄ…browskiego w 2005 r. 

 

 

 

Emilia Pietrasz z Krasnej

Emilia Pietrasz mieszka w Krasnej, ma 46 lat. UkÅ‚adaniem origami zajmuje siÄ™ dwa lata, tÄ… pasjÄ… zaraziÅ‚a siÄ™ od swojej koleżanki. Jak sama mówi, że to jest zajÄ™cie na dÅ‚ugie wieczory ale i nie tylko. Jest to tak wciÄ…gajÄ…ce zajÄ™cie, że skÅ‚ada je w każdej wolnej chwili. 

 

 

 

 

 

Antoni Pitera z Krasnej

Jestem mieszkaÅ„cem Krasnej. Moje zainteresowanie rzeźbiarstwem rozpoczęło siÄ™ kilka lat temu. Moje rzeźby sÄ… różnorodne z drewna lipowego ale i też z kamienia. Jest to pasja, która wciÄ…ga ale i też wymaga dużo czasu i cierpliwoÅ›ci, żeby z kawaÅ‚ka drewna „wydÅ‚ubać” coÅ›, co w efekcie koÅ„cowym cieszy oko. PorÄ… letniÄ… trudno znaleźć wolnÄ… chwilÄ™ żeby coÅ› tworzyć ale pora zimowÄ…, w przytulnym i ciepÅ‚y miejscu, jest to zajÄ™cie które bardzo lubiÄ™. 

 

 

 

 

 

Bartłomiej Piwowar z Krasnej

BartÅ‚omiej Piwowar, uczeÅ„ SzkoÅ‚y Podstawowej w Krasnej oraz  w Szkole Muzycznej w
 Strzyżowie, gdzie nie tylko uczy siÄ™ Å›piewu, ale także gry na pianinie. W trakcie odbywajÄ…cych siÄ™ trzy razy w tygodniu spotkaÅ„ uczÄ™szcza na zajÄ™cia z rytmiki, ksztaÅ‚cenia sÅ‚uchu i gry na instrumencie. Bartek braÅ‚ udziaÅ‚ w wielu przeglÄ…dach muzycznych i konkursach takich jak: MikoÅ‚ajkowy Festiwal Piosenki „Droga do Gwiazd” w Korczynie, gdzie zajÄ…Å‚ pierwsze miejsce. MiÄ™dzynarodowe Spotkania Estradowe Dzieci i MÅ‚odzieży, gdzie otrzymaÅ‚ wyróżnienie oraz w wielu innych. Ponadto uÅ›wietnia swoim Å›piewem niedzielne msze Å›wiÄ™te w koÅ›ciele w Krasnej oraz organizowane przez szkoÅ‚Ä™ i Gminny OÅ›rodek Kultury w Korczynie imprezy artystyczne.

 

 

 

 

Waleria Prajzner z Czarnorzek

Waleria Prajzner mieszkanka Czarnorzek swÄ… przygodÄ™ z rÄ™kodzielnictwem rozpoczęła już w szkole podstawowej, kiedy to na lekcjach uczono rÄ™cznego szycia różnymi Å›ciegami. W ten sposób wyszywaÅ‚a tzw. haftem pÅ‚askim „jaÅ›ki”, serwetki, makaty do kuchni, wstawki do bluzek itp. W późniejszych latach uczyÅ‚a siÄ™ krawiectwa lekkiego pod okiem pani PóÅ‚chÅ‚opkowej z Dolin. SzyÅ‚a sukienki, garsonki, bluzki dla dzieci i dorosÅ‚ych ale dÅ‚ugie wieczory i wolne chwile zawsze spÄ™dzaÅ‚a wyszywajÄ…c. dziÄ™ki podstawom z krawiectwa haftu  richelieu nauczyÅ‚a siÄ™ sama. ZbieraÅ‚a wzory z gazet, książek i metoda prób i bÅ‚Ä™dów. DziergaÅ‚a ażurowe kompozycjÄ™ zapeÅ‚nione sÅ‚upkami, pajÄ…czkami i dziurkami. Z nich powstawaÅ‚y serwetki, bieżniki, obrusy, poszewki na „jaÅ›ki” i itp.  Babcia Waleria swÄ… pasjÄ™ zaraziÅ‚a córkÄ™ BogusÅ‚awÄ™ i wnuczki, które uczyÅ‚a haftu. 

 

 

 

Jan Stachyrak z Korczyny

Pasja rzeźbiarska, jak sam twórca mówi, rozpoczęła siÄ™ dopiero przed dwoma laty: „Przygoda z dÅ‚ubaniem w drewnie zaczęła siÄ™ caÅ‚kiem przypadkiem, choć od dawna ciÄ…gnęło mnie w stronÄ™ drewna. BÄ™dÄ…c na emeryturze, wydÅ‚ubaÅ‚em w stojÄ…cym, martwym pniu postać mężczyzny, która w ocenie domowników nie wyglÄ…daÅ‚a najgorzej. ZachÄ™cony tÄ… opiniÄ… podjÄ…Å‚em siÄ™ „obróbki” kolejnych kawaÅ‚ków drewna. I tak w krótkim czasie rozwinęło siÄ™ moje zainteresowanie i zaczęła siÄ™ przygoda z drewnem”.Pomimo tak krótkiego „stażu artystycznego”, autor ma w swoim dorobku wiele różnorodnych prac. Na wystawie, która jest tylko niewielkim wycinkiem stworzonego zbioru, można byÅ‚o zobaczyć zarówno pÅ‚askorzeźby jak i rzeźby przestrzenne, obok niewielkich figurek pojawiÅ‚y siÄ™ pokaźnych rozmiarów prace. ZwracaÅ‚a uwagÄ™ także różnorodna tematyka rzeźb - od Å›wiÄ…tków, poprzez postacie historyczne, aż po legendarne bieszczadzkie diabÅ‚y: biesy i czady. Pierwsze prace, jakie wyszÅ‚y spod dÅ‚uta Jana Stachyraka, to kopie już istniejÄ…cych rzeźb. „Staram siÄ™ obrabiać drewno na podobieÅ„stwo wykonanych już wczeÅ›niej prac przez amatorów czy artystów rzeźbiarzy. KierujÄ™ siÄ™ uwagÄ… znanego mi rzeźbiarza, który radziÅ‚: „Nim przystÄ…pisz do rzeźbienia, powinieneÅ› najpierw kopiować prace już powstaÅ‚e, by poczuć ducha, który wiódÅ‚ wczeÅ›niejszego rzeźbiarza. Gdy już poczujesz i zrozumiesz w peÅ‚ni tego ducha, dziaÅ‚aj na wÅ‚asnÄ… rÄ™kÄ™ - twórz swoje prace. Autor, mimo już dość bogatego dorobku i pochlebnych ocen, ciÄ…gle zadaje sobie pytanie : „Czy już rzeźbiÄ™, czy dÅ‚ubiÄ™ w drewnie?” Jedno jest pewne - praca ta przynosi twórcy wiele radoÅ›ci, a jej efekty wzbudzajÄ… duże zainteresowanie. Sam autor tak pisze o swojej pasji: „DÅ‚ubanie w drewnie nie jest proste, jednak daje mi ogromnÄ… satysfakcjÄ™. CieszÄ™ siÄ™ z każdej wykonanej rzeźby, jeÅ›li to, co mi wychodzi, można nazwać rzeźbÄ…. Stwierdzam, że jeżeli posiada siÄ™ jakÄ…Å› umiejÄ™tność, to należy jÄ… wykorzystać. Artysty ze mnie nigdy nie bÄ™dzie, po prostu lubiÄ™ odpoczywać… z dÅ‚utkiem, wkÅ‚adajÄ…c w to wiele energii zarówno fizycznej jak i emocjonalnej. 

  

 

 

 

Teresa Szpojnarowicz z Krasnej

W wolnych chwilach haftuje obrazy: piÄ™kne pejzaże, konie, kwiaty a nawet „Dame z Å‚asiczkÄ…” czy wizerunek Jezusa. Jej prace zdobiÄ… Å›ciany domu rodzinnego w Krasnej jak i mieszkania w Lesku. Zainteresowanie haftem autorka wyniosÅ‚a jeszcze z lat dzieciÄ™cych. Tak Teresa Szpojnarowicz opowiada o swojej pasji: „ Robótkami rÄ™cznymi zajmowaÅ‚a siÄ™ jeszcze moja mama, to ona podzieliÅ‚a siÄ™ ze mnÄ… tÄ… niesamowitÄ… zdolnoÅ›ciÄ… i zamiÅ‚owaniem. Zaczęłam od robienia na drutach, a później wyszywaÅ‚am haftem krzyżykowym. Idealnym dla mnie czasem sÄ… dÅ‚ugie zimowe wieczory. Siadam wtedy w fotelu i z rozkoszÄ… oddajÄ™ siÄ™ haftowaniu, które sprawia mi tak wiele radoÅ›ci”. Teresie Szpojnarowicz prace wykonuje z dokÅ‚adnoÅ›ciÄ…, starannoÅ›ciÄ… i precyzjÄ…. dziÄ™kujemy za udostÄ™pnienie swojej kolekcji oraz gratulujemy talentu i cierpliwoÅ›ci. PozostaÅ‚ych mieszkaÅ„ców naszej gminy już tradycyjnie zachÄ™camy do pochwalenia siÄ™ swoim dorobkiem twórczym, pasjami, kolekcjami. Niejednokrotnie jej rÄ™kodzieÅ‚o można podziwiać podczas imprez kulturalnych na terenie gminy oraz powiatu.

 

 

 

Danuta Typrowicz z WÄ™glówki

Moja pasjÄ… jest haftowanie, robótki szydeÅ‚kowe oraz haft krzyżykowy. W wolne chwile i wieczory jesienno-zimowe poÅ›wiÄ™cam swoim pasjom. ZachÄ™cam i polecam zainteresowanych, gdyż te prace uczÄ… dokÅ‚adnoÅ›ci, uspakajajÄ…, uzbrajajÄ… w czepliwość, dajÄ…c dużo satysfakcji i zadowolenia. 

 

Podziel siÄ™: