AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgok.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2F100-lat-kgw-w-korczynie-2&chs=350x350&chld=L|4

01-01-1970100 LAT KGW W KORCZYNIE

PracujÄ… na rzecz zachowania kultury i tradycji

Uroczyste obchody 100-lecia KGW w Korczynie odbyÅ‚y siÄ™ 20 kwietnia br. w Domu Strażaka. ByÅ‚ tort urodzinowy, kwiaty, prezenty i wiele ciepÅ‚ych sÅ‚ów.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Święta odprawioną przez ks. prałata w korczyńskim Sanktuarium.
 Na wstÄ™pie przewodniczÄ…ca KGW w Korczynie Maria Jakubik wraz dyrektorem GOK w Korczynie Wojciechem Tomkiewiczem powitali zaproszonych goÅ›ci a Irena Trznadel - skarbnik koÅ‚a, odczytaÅ‚a referat okolicznoÅ›ciowy w którym przedstawiÅ‚a 100-letniÄ… historiÄ™ organizacji. W obchodach jubileuszu udziaÅ‚ wzięły byÅ‚e i obecne czÅ‚onkinie koÅ‚a oraz zaproszeni goÅ›cie.
Panie z KoÅ‚a GospodyÅ„ Wiejskich w sposób humorystyczny przedstawiÅ‚y zaÅ‚ożenie koÅ‚a oraz ich wieloletniÄ… pracÄ™. Na scenie także wystÄ…piÅ‚y dzieci z ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ z Korczyny z klasy III c, które taÅ„cem, piosenkÄ… i wierszem ubogaciÅ‚y uroczystość tak piÄ™knÄ… i ważnÄ…. Do wystÄ™pu zarówno  dzieci ze swoim repertuarem jak i panie z koÅ‚a przygotowaÅ‚a Jolanta Kwiatkowska.
Nie zabrakÅ‚o też jubileuszowego tortu z którego Å›wieczki zdmuchnęły przedstawicielki zarzÄ…du koÅ‚a.
Po części artystycznej byÅ‚y gratulacje i życzenia skÅ‚adane przez goÅ›ci obecnych na uroczystoÅ›ci: wójta gminy Jana Zycha i przewodniczÄ…cego RG WÅ‚adysÅ‚awa Pelczara, wiceprzewodniczÄ…cego Sejmiku Województwa Podkarpackiego Dariusza Sobieraja, starostÄ™ powiatu kroÅ›nieÅ„skiego Jana Juszczaka, soÅ‚tysa a zarazem radnego powiatu kroÅ›nieÅ„skiego Mariana Pelczara, prezesa Regionalnego ZwiÄ…zku KóÅ‚ek i Organizacji Rolniczych Romana PiÅ‚ata, przewodniczÄ…cÄ… Regionalnej Rady KGW IrenÄ™ SoboÅ„, Jerzego Bebaka, IrenÄ™ Urban na rÄ™ce przewodniczÄ…cej KGW Marii Jakubik.
Na uroczystoÅ›ci obecni także byli: zastÄ™pca wójta gminy Janusz Pojnar, sekretarz gminy Elżbieta Rak, proboszcz parafii Edward Sznaj, radni gminy, Maria Olbrycht, sponsorzy, przewodniczÄ…ca ZwiÄ…zku Emerytów i Rencistów Wanda Zych.
MiÅ‚ym gestem zaskoczyÅ‚y panie z KGW z terenu gminy wrÄ™czajÄ…c przewodniczÄ…cej Marii Jakubik skromne upominki, wraz z życzeniami realizowania dalszych zaÅ‚ożeÅ„ i pomysÅ‚ów. Za dotychczasowÄ… pracÄ™ z rÄ…k wójta poszczególne czÅ‚onkinie koÅ‚a otrzymaÅ‚y podziÄ™kowania i nagrody.
Wójt gminy szczególnie podziÄ™kowaÅ‚ Jadwidze Pelczar - za wÅ‚ożony trud i wysiÅ‚ek dla zachowania kultury i tradycji naszej MaÅ‚ej Ojczyzny, ksztaÅ‚towania wÅ‚aÅ›ciwych postaw spoÅ‚ecznych w Å›rodowisku lokalnym oraz wieloletniÄ… dziaÅ‚alność spoÅ‚ecznÄ… w Kole GospodyÅ„ Wiejskich w Korczynie – w tym warty szczególnego uznania jej piÄ™tnastoletni okres przewodnictwa w organizacji. DziaÅ‚alność, której oddaÅ‚a caÅ‚e swoje serce pozostawiÅ‚a piÄ™kny Å›lad, stanowiÄ…cy wzór do naÅ›ladowania dla mÅ‚odszych pokoleÅ„. Na dalsze lata życzyÅ‚ dużo zdrowia i radoÅ›ci oraz pogody ducha.
Dalsza część uroczystości przebiegała przy dźwiękach muzyki w wykonaniu zespołu ELDORADO.
Uczestnicy imprezy mieli okazjÄ™ obejrzeć wystawÄ™ fotograficznÄ… ukazujÄ…cÄ… 100-letniÄ… historiÄ™ KoÅ‚a GospodyÅ„ Wiejskich w Korczynie.

Tekst i fot.; GOK w Korczynie

zobacz galeriÄ™