AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgok.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Faktywne-ferie-z-gminnym-osrodkiem-kultury-w-korczynie-2020&chs=350x350&chld=L|4

24-01-2020Aktywne ferie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Korczynie 2020

W dniach od 20-23.01.2020r. Dwór Szeptyckich zmieniÅ‚ siÄ™ w pracowniÄ™ artystycznÄ…, a to wszystko za sprawÄ… zajęć plastycznych – „Ferie z GOK w Korczynie 2020”.

Warsztaty plastyczne w okresie ferii już na staÅ‚e wpisane sÄ… w program dziaÅ‚alnoÅ›ci Gminnego OÅ›rodka Kultury w Korczynie. CieszÄ… siÄ™ one bardzo dużą popularnoÅ›ciÄ… wÅ›ród dzieci i rodziców ze wzglÄ™du na ciekawÄ… i różnorodnÄ… tematykÄ™, a także charyzmatycznÄ… prowadzÄ…cÄ… zajÄ™cia. MaÅ‚gorzata GÅ‚odowska – absolwentka Uniwersytetu ÅšlÄ…skiego, malarka, plastyczka, wÅ‚aÅ›cicielka pracowni ceramicznej zadbaÅ‚a o to, żeby w tym roku zajÄ™cia miaÅ‚y swój niepowtarzalny klimat.

Plastyka kojarzona jest przede wszystkim z malowaniem farbami czy też rysowaniem. ZajÄ™cia warsztatowe, które oferujemy w ramach aktywnego spÄ™dzenia ferii wykraczajÄ… poza ramy tradycyjnego myÅ›lenia, szukamy wyrazu artystycznego na różne sposoby jednoczeÅ›nie dostosowujÄ…c program do wieku uczestników. Dzieci już od najmÅ‚odszych lat szukajÄ… możliwoÅ›ci wyrażania siebie, swoich emocji, kochajÄ… rysować, lepić, tworzyć. Jest to element bardzo istotny w rozwoju, każdego mÅ‚odego czÅ‚owieka. Uczestnik warsztatów nie boi siÄ™ ubrudzić, rozlać farby, mieszać kolory, a także wycinać, sklejać i wyklejać. Dzieci pomimo, iż dziaÅ‚ajÄ… w grupie prace wykonujÄ… indywidualnie, co dodatkowo dziaÅ‚a stymulujÄ…co na ich ogólny rozwój.

W pierwszym dniu zajęć uczestnicy warsztatów inspirowali siÄ™ tematykÄ… zwiÄ…zanÄ… z tworzeniem witraży. MaÅ‚gorzata GÅ‚odowska krótkim wykÅ‚adem o tym, jak tworzone byÅ‚ witraże oraz gdzie możemy je zobaczyć wprowadziÅ‚a dzieci w kolorowy Å›wiat szkÅ‚a i Å›wiatÅ‚a. NastÄ™pnie przystÄ…piono do samodzielnego wykonania prac z bristolu i bibuÅ‚y. Kolejny dzieÅ„ zajęć rozpoczÄ™liÅ›my od wizyty w Muzeum Ziemi KorczyÅ„skiej, które mieÅ›ci siÄ™ w Dworze Szeptyckich. Tu dzieci mogÅ‚y zapoznać siÄ™ z korczyÅ„skimi tradycjami tkackim. ObejrzeliÅ›my też krótki film pokazujÄ…cy zasadÄ™ dziaÅ‚ania krosna tkackiego. CaÅ‚e to wprowadzenie sÅ‚użyÅ‚o nam jako merytoryczny fundament z elementami historii regionu, do rozpoczÄ™cia zajęć o tematyce wyplatanki – przeplatanki.

W Å›rodÄ™ uczestnicy pracowali nad wÅ‚asnorÄ™cznie wykonanymi pudeÅ‚kami z niespodziankÄ… dla babci i dziadka, a w ostatnim dniu warsztatów inspiracjÄ™ czerpaliÅ›my z malowideÅ‚ znajdujÄ…cych siÄ™ w grotach Lascaux (Francja) oraz Altamiry (Hiszpania). W tematyce tej powstaÅ‚y przeniesione na papier naskalne malowidÅ‚a przedstawiajÄ…ce polowania, prehistoryczne zwierzÄ™ta, a także scenki z życia. Na podsumowanie zajęć plastycznych przybyli rodzice oraz dyrektor Gminnego OÅ›rodka Kultury Wojciech Tomkiewicz. Gratulujemy mÅ‚odym uczestnikom piÄ™knie wykonanych prac oraz mamy nadziejÄ™, że nasze dziaÅ‚ania w celu rozwoju mÅ‚odych talentów zaowocujÄ… w przyszÅ‚oÅ›ci wystawami, które bÄ™dziemy mogli zorganizować w Galerii Dworu Szeptyckich.

Gminny OÅ›rodek Kultury już teraz zaprasza do Å›ledzenia naszej strony internetowej oraz obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznych zajęć plastycznych. Kolejne warsztaty bÄ™dziemy organizować w czasie wakacji i już mamy peÅ‚no pomysÅ‚ów jakÄ… tematykÄ… i formÄ… artystycznego wyrazu zaskoczyć uczestników!