AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgok.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fdzieci-z-czotrkowa-w-korczynie&chs=350x350&chld=L|4

31-10-2013Dzieci z Czotrkowa w Korczynie

Od 21 do 26 października 2013 r. w Korczynie przebywała grupa dzieci niepełnosprawnych wraz z opiekunami z Czortkowa na Ukrainie - łącznie 13 osób. Pobyt zorganizowany został w ramach współpracy pomiędzy samorządami gminy Korczyna i miasta Czortków. Współpraca ta trwa nieprzerwanie od roku 2004.
Jednym z założeń, na podstawie których zapraszane są dzieci z Czortkowa do Polski jest to, aby umożliwić przyjazd do naszego kraju osobom z grona Polaków mieszkających na Ukrainie, które nigdy dotąd nie mały okazji odwiedzić naszego kraju. Uczestnicy wyjazdów do Polski są także podopiecznymi stowarzyszenia osób niepełnosprawnych MŁODE ŁABĘDZIE w Czortkowie.
Organizacją pobytu grupy ukraińskiej w Polsce zajął się Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie. Pobyt w części sfinansowany został przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych w Rzeszowie. Wsparcia udzielili także: Samodzielny NZOZ „AMICUS” w Korczynie, Uzdrowisko Iwonicz S.A., Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, Ośrodek Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej, Gmina Korczyna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie
W trakcie pobytu grupa miała okazję odwiedzić: szkołę podstawową w Krasnej, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, gdzie gości z Ukrainy przyjęci zostali przez członka Zarządu Województwa podkarpackiego Tadeusza Pióro, Ośrodek Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej oraz port lotniczy w Jasionce oraz Uzdrowisko Iwonicz Zdrój. Wielką atrakcją była przejażdżka samochodami terenowymi, zorganizowana przez sekcję TRAPER 4x4 Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego, który ufundował także upominki dla dzieci. Wiele wzruszeń towarzyszyło naszym gościom podczas wizyty w Ośrodku Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczym w Krośnie.
W ostatni dzień pobytu goście z Czortkowa podczas uroczystego spotkania w Karczmie STARY LWÓW w Krasnej otrzymali pamiątki oraz upominki z rąk: Jana Zycha - wójta gminy Korczyna, Władysława Pelczara - przewodniczącego RG Korczyna, Janusza Pojnara - zastępcy wójta gminy, Wojciecha Tomkiewicza - dyrektora GOK w Korczynie, Agaty Pucykowicz - kierownika artystycznego zespołu KOMBORNIA oraz Kazimierza Rokity - dyrektora biura PSST w Rzeszowie.

Podziel się: