AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgok.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fiskrzynskie-koledowanie-3&chs=350x350&chld=L|4

01-01-1970Iskrzyńskie kolędowanie

W sobotÄ™ 12 stycznia w Iskrzyni odbyÅ‚a siÄ™ siódma edycja PrzeglÄ…du PieÅ›ni i ObrzÄ™dów Bożonarodzeniowych. Na scenie zaprezentowali siÄ™ artyÅ›ci z terenu gminy Korczyna. Jury w skÅ‚adzie: StanisÅ‚aw Szostak, Tadeusz PóÅ‚chÅ‚opek i Wojciech Tomkeiwicz - po wysÅ‚uchaniu 30 prezentacji przyznaÅ‚o nagrody i wyróżnienia. W kategorii solistów (szkoÅ‚a podstawowa) zwyciężyÅ‚a Klaudia DÅ‚ugosz (SP w Iskrzyni), druga nagroda przypadÅ‚a dla Julii Wawrzkowicz (SP w Iskrzyni) a trzecia dla Krystiana Najdeckiego (SP w Iskrzyni). Wyróżnienie w tej kategorii otrzymaÅ‚a Katarzyna Wilusz (SP w Komborni).

WÅ›ród solistów w kategorii gimnazjum 1 miejsce wyÅ›piewaÅ‚a Katarzyna Such (gimnazjum w Korczynie), wyróżnienia otrzymaÅ‚y: Natalia Źrebiec i Angelika Popiel z gimnazjum w WÄ™glówce.

W kategorii zespoÅ‚ów zwyciężyÅ‚ duet: Kinga Szmyd i Faustyna Krauz (SP w Iskrzyni). Drugie miejsce zdobyÅ‚ ZespóÅ‚ Wokalny SP w Komborni a dwa równorzÄ™dne miejsca trzecie zdobyÅ‚y zespoÅ‚y w skÅ‚adzie: Jolanta Zygarowicz i Aleksandra ZiemiaÅ„ska (SP w Iskrzyni) oraz Gabriela Kielar, Adrianna DÅ‚ugosz i Aleksandra Paczosa (gimnazjum w Iskrzyni). W tej kategorii wyróżnienie otrzymaÅ‚ zespóÅ‚ instrumentalny z gimnazjum w Iskrzyni.

MÅ‚odych artystów do wystÄ™pów przygotowywali: Agata Krupa, Katarzyna Cwynar, Roman Pyzia, BogusÅ‚aw Such, MaÅ‚gorzata Kazanecka i Zuzanna Józefczyk. NajmÅ‚odszÄ… uczestniczka PrzeglÄ…du byÅ‚a czteroletnia Klaudia Konop z Korczyny.

Laureaci PrzeglÄ…du wystÄ…pili także w niedzielÄ™ 13 stycznia podczas VI IskrzyÅ„skich SpotkaÅ„  z KolÄ™dÄ…. Licznie zgromadzona w sali Domu Ludowego publiczność obejrzeć mogÅ‚a jaseÅ‚ka przedstawione przez dzieci ze SzkoÅ‚y Podstawowej w Iskrzyni a także posÅ‚uchać kolÄ™d w wykonaniu chóru parafialnego AVE z Iskrzyni (dyrygent MaÅ‚gorzata Biedka) oraz orkiestry dÄ™tej OSP w Iskrzyni (kapelmistrz WiesÅ‚aw Wojnar).

Spore zainteresowanie wzbudziÅ‚a wystawa anioÅ‚ów pt. „AnioÅ‚ – zwiastun dobrej nowiny” zbiorowego autorstwa: Marty HarÄ™zgi, Teresy Folty, Alicji Najdeckiej, Zuzanny Józefczyk, Joanny Olszewskiej oraz Barbary i Marka Nowickich.

WÅ›ród goÅ›ci obecni byli: wójt gminy Jan Zych, z-ca wójta Janusz Pojnar, sekretarz gminy Elżbieta Rak, wiceprzewodniczÄ…cy Rady Gminy Józef Wulw, radna Marta HarÄ™zga, proboszcz iskrzyÅ„skiej parafii ks. Krzysztof KwieciÅ„ski.

Dwudniowe spotkania zorganizowali: ZespóÅ‚ SzkóÅ‚ i Akcja Katolicka w Iskrzyni oraz Gminny OÅ›rodek Kultury w Korczynie.

fot. GOK w Korczynie

Wojciech Tomkiewicz