23-01-2020Iskrzyńskie Spotkania z Kolędą oraz Gminny Przegląd Pieśni Bożonarodzeniowych 18-19.01.2020

„Z narodzenia Pana dzieÅ„ dziÅ› wesoÅ‚y”, czyli… IskrzyÅ„skie spotkania z kolÄ™dÄ…!!!

18 stycznia br. w Domu Ludowym w Iskrzyni zapanowaÅ‚a miÅ‚a i ciepÅ‚a Å›wiÄ…teczna atmosfera. Iskrzynia już po raz kolejny goÅ›ciÅ‚a wspaniaÅ‚ych mÅ‚odych artystów – reprezentantów szkóÅ‚ z naszej gminy, którzy wykonali najpiÄ™kniejsze kolÄ™dy i pastoraÅ‚ki w ramach XIV Gminnego PrzeglÄ…du PieÅ›ni Bożonarodzeniowych. Jury w skÅ‚adzie: WiesÅ‚aw Wojnar – przewodniczÄ…cy komisji, Janina Jurczyk, Wojciech Tomkiewicz i Krzysztof Wojnar wytypowaÅ‚o najlepszych z najlepszych (w trzech kategoriach wiekowych) do kolejnego etapu - PrzeglÄ…du Powiatowego, odbywajÄ…cego siÄ™ w kroÅ›nieÅ„skim Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza. Dla zwyciÄ™zców Gminny OÅ›rodek Kultury w Korczynie ufundowaÅ‚ nagrody rzeczowe. Na wszystkich uczestników czekaÅ‚ poczÄ™stunek.
Kolejnego dnia w niedzielne popoÅ‚udnie odbyÅ‚o siÄ™ XIII IskrzyÅ„skie Spotkanie z kolÄ™dÄ…. W Å›wiÄ…tecznÄ… atmosferÄ™ wprowadzili nas uczniowie SzkoÅ‚y Podstawowej w Iskrzyni, którzy wykonali kolÄ™dy na cymbaÅ‚kach. W wydarzeniu uczestniczyÅ‚y wÅ‚adze gminy – wójt Jan Zych, zastÄ™pca Katarzyna Urbanek, sekretarz gminy Wioletta Prajzner, przewodniczÄ…cy Rady Gminy Adam Paradysz, radni gminy, ksiÄ…dz parafii Iskrzynia Krzysztof KwieciÅ„ski, soÅ‚tys Iskrzyni Grzegorz Boczar a także przewodniczÄ…ca KGW w Iskrzyni Daniela Rysz. Zebranych goÅ›ci w imieniu organizatorów powitaÅ‚a Teresa Folta, prezes Akcji Katolickiej w Iskrzyni. GÅ‚ównym punktem wystÄ™pów byÅ‚y jaseÅ‚ka w wykonaniu uczniów klas I-III. MogliÅ›my także posÅ‚uchać laureatów sobotniego przeglÄ…du. Część artystycznÄ… zakoÅ„czyÅ‚ koncert Gminnej Orkiestry Strażackiej dziaÅ‚ajÄ…cej przy OSP Iskrzynia pod batutÄ… WiesÅ‚awa Wojnara. RozstrzygniÄ™to również konkurs na najpiÄ™kniejsze życzenia Å›wiÄ…teczne a pani Marta HarÄ™zga przybliżyÅ‚a zebranym historiÄ™ piÄ™knej tradycji jakÄ… jest wzajemne skÅ‚adanie życzeÅ„. Wszyscy obecni goÅ›cie mogli podziwiać wystawÄ™ ozdób bożonarodzeniowych wykonanych przez uczniów szkoÅ‚y w Iskrzyni oraz podopiecznych Domu Dziennego Pobytu Senior-Wigor w Korczynie. Po wystÄ™pach organizatorom wrÄ™czone zostaÅ‚y symboliczne szklane anioÅ‚y – symbol poÅ›wiÄ™cenia dla dobra drugiego czÅ‚owieka. Wójt Jan Zych życzyÅ‚ zebranym, by nadchodzÄ…cy rok byÅ‚ lepszy, spokojny i szczęśliwy.

Organizatorami spotkani byli:

- Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iskrzyni,

- Akcja Katolicka w Iskrzyni,

- Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie.

Wyniki Gminnego Przeglądu Pieśni Bożonarodzeniowych:

Kategoria kl. I-III

I miejsce: Adrian Makiel, Mateusz Filipiak.

II miejsce: Laura Jurczak, Julia Sajdak, Szymon Śnieżek.

III miejsce: Oliwia Fiedeń.

Wyróżnienia: Duet Adriana Klamut i Liliana Lorens, Anna Pawlik.

Kategoria kl. IV-VI

I miejsce: Izabela WitkoÅ›, Aleksandra Zajchowska.

II miejsce: Martyna Winiarska.

III miejsce: Milena Lorens, Zuzanna Pawlik.

Wyróżnienie: Gabriela KÅ‚apkowska.

Kategoria kl. VII-VIII

I miejsce: Natalia Bęben, Magdalena Folta.

II miejsce: Duet Julia i Jakub Hawrot.

Do RCKP w Krośnie jury wytypowało: Adriana Makla, Izabelę Witkoś, Aleksandrę Zajchowską, Magdalenę Folte, Natalię Bęben.