AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgok.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fjarmark-korczynski-2019-2&chs=350x350&chld=L|4

30-07-2019Jarmark Korczyński 2019

27 i 28 lipca Kompleks Sportowy w Korczynie zmieniÅ‚ siÄ™ w jednÄ… z najwiÄ™kszych plenerowych imprez w okolicy. Pierwszy dzieÅ„ Jarmarku zapoczÄ…tkowaÅ‚ towarzyski Turniej PiÅ‚ki Nożnej, w którym upór i wolÄ™ walki prezentowaÅ‚y m.in. KorczyÅ„skie MamuÅ›ki oraz mÅ‚ode kotwiczanki Kotwica Girls. Rozegrane mecze peÅ‚ne byÅ‚y poÅ›wiÄ™cenia, sportowego ducha i zdrowej rywalizacji. Po zmaganiach sportowych przyszedÅ‚ czas na „maÅ‚e co nieco” dla ducha. Na naszej Jarmarkowej scenie wystÄ…pili mÅ‚odzi artyÅ›ci zwiÄ…zani z Gminnym OÅ›rodkiem Kultury. Kolejnym punktem sobotniej imprezy byÅ‚ pokaz psów ras polskich. Wystawcy zaznajomili publiczność ze specyfikÄ… naszych ras i  zaprezentowali swoich podopiecznych. Wieczorem czekaÅ‚a na uczestników Jarmarku KorczyÅ„skiego zabawa z ZespoÅ‚em Vamos.

W niedzielÄ™, odwiedzajÄ…cy Jarmark mogli zaopatrzyć siÄ™ w rÄ™kodzieÅ‚o, napić siÄ™ tutejszego wina i skosztować sÅ‚odyczy naszych miodów. Część artystycznÄ… rozpoczÄ™liÅ›my recitalem Anety Aszlar. ZadedykowaÅ‚a ona swój wystÄ™p zmarÅ‚emu Ojcu. Kolejnym punktem programu byÅ‚ koncert zespoÅ‚u Kwarta Czystey, który rozgrzaÅ‚ publiczność przed finaÅ‚owym koncertem.

GwiazdÄ… tegorocznego Jarmarku KorczyÅ„skiego byÅ‚ zespóÅ‚ BRAThANKI. Wykonali dla nas swoje najwiÄ™ksze przeboje. Za wspaniaÅ‚y wystÄ™p podziÄ™kowaÅ‚ wójt Jan Zych oraz dyrektor GOK Wojciech Tomkiewicz. ZespoÅ‚owi wrÄ™czono drobne upominki. KapryÅ›na lipcowa pogoda nie pozwoliÅ‚a publicznoÅ›ci na zabawÄ™ do późnej nocy. Ulewny deszcz przerwaÅ‚  „dyskotekÄ™ pod gwiazdami” prowadzonÄ… przez DJ Sancheza.

Jarmark KorczyÅ„ski odbyÅ‚ siÄ™ w ramach projektu „KorczyÅ„skie Lato” - cykl imprez kulturalnych i sportowo – rekreacyjnych promujÄ…cych pogórze Strzyżowsko – Dynowskie, dofinansowanego przez Europejski Fundusz Rolny „Europa inwestuje w obszary wiejskie”.

Dziękujemy wszystkim sponsorom i wystawcom. Do zobaczenia w przyszłym roku!