AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgok.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fkonkursy-wielkanocne-3&chs=350x350&chld=L|4

01-03-2019Konkursy Wielkanocne

Regulamin konkursów

„Palma Wielkanocna”

„Pisanka Wielkanocna”

1. Organizator konkursu:

Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie

2. Cele konkursu:

- propagowanie tradycji i folkloru związanego ze świętami wielkanocnymi,

- wymiana wiedzy na temat własnoręcznego zdobienia pisanek oraz tworzenia palm,

- popularyzacja różnych technik plastyki obrzÄ™dowej poprzez zachÄ™canie dzieci
i    mÅ‚odzieży do kontynuowania oraz upowszechniania tradycji zdobienia pisanek,

- zainteresowanie odbiorców pisankÄ… i palmÄ… wielkanocnÄ… jako dzieÅ‚em sztuki ludowej.

3. Przedmiot konkursu:

- Palma Wielkanocna

- Pisanka Wielkanocna

4. Zasady  uczestnictwa:

1. W konkursie mogÄ… wziąć udziaÅ‚ przedszkolaki, uczniowie szkóÅ‚ podstawowych
i gimnazjów z gminy Korczyna.

2. Technika prac dowolna. W kategorii pisanka - pisanki mogÄ… być różnej wielkoÅ›ci. Każdy uczestnik może zaprezentować maksymalnie 2 pisanki.

3. Jury oceniajÄ…c prace zwróci uwagÄ™ na: nawiÄ…zanie do tradycji Å›wiÄ…tecznej, pomysÅ‚owość, staranność wykonania, samodzielność wykonania, wrażenia artystyczne.

4.  Prace uszkodzone nie bÄ™dÄ… brane pod uwagÄ™.

5. Oceny prac dokona jury powoÅ‚ane przez organizatorów.

6. Prace oceniane zostaną wyłącznie w kategorii prac indywidualnych, w następujących kategoriach wiekowych - Przedszkole, Szkoła Podstawowa kl. I-III, Szkoła Podstawowa kl. IV- VI, Szkoła Podstawowa kl. VII - VIII oraz III Gimnazjum.

Opis pracy powinien zawierać: imię i nazwisko wykonawcy, klasę, szkołę, imię i nazwisko opiekuna plastycznego.

7. Dla zwyciÄ™zców konkursu organizatorzy przygotowali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

8. Jury może przyznać dodatkowe wyróżnienia w zależnoÅ›ci od iloÅ›ci i poziomu artystycznego prac.

9. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie i dostarczenie do GOK wraz
z pracami konkursowymi: zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz zgody na przetwarzanie wizerunku.

5. Termin:

Wykonane i podpisane prace należy dostarczyć do Gminnego OÅ›rodka Kultury w Korczynie  w terminie do 9 kwietnia 2019 r. (wtorek).

Prace po terminie nie będą przyjmowane!

Uczestników konkursu: „Palma Wielkanocna” zapraszamy do wziÄ™cia udziaÅ‚u w procesji w NiedzielÄ™ PalmowÄ… w Sanktuarium Å›w. J. S. Pelczara w Korczynie.

O terminie podsumowania i wrÄ™czenia nagród laureaci oraz opiekunowie poinformowani zostanÄ… oddzielnym pismem.

W sprawach nie objętych regulaminem decyduje organizator.

6. Informacje:

Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie