AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgok.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fkonkursy-wielkanocne-5&chs=350x350&chld=L|4

02-03-2020Konkursy Wielkanocne

Regulamin konkursów

KARTA ZGŁOSZENIA do pobrania

„Palma Wielkanocna”

„Pisanka Wielkanocna”

1. Organizator konkursu:

Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie

2. Cele konkursu:

- propagowanie tradycji i folkloru związanego ze świętami wielkanocnymi,

- wymiana wiedzy na temat własnoręcznego zdobienia pisanek oraz tworzenia palm,

- popularyzacja różnych technik plastyki obrzędowej poprzez zachęcanie dzieci
i    młodzieży do kontynuowania oraz upowszechniania tradycji zdobienia pisanek,

- zainteresowanie odbiorców pisanką i palmą wielkanocną jako dziełem sztuki ludowej.

3. Przedmiot konkursu:

- Palma Wielkanocna

- Pisanka Wielkanocna

4. Zasady  uczestnictwa:

1. W konkursie mogą wziąć udział przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych
i gimnazjów z gminy Korczyna.

2. Technika prac dowolna. W kategorii pisanka - pisanki mogą być różnej wielkości. Każdy uczestnik może zaprezentować maksymalnie 3 pisanki.

3. Jury oceniając prace zwróci uwagę na: nawiązanie do tradycji świątecznej, pomysłowość, staranność wykonania, samodzielność wykonania, wrażenia artystyczne.

4.  Prace uszkodzone nie będą brane pod uwagę.

5. Oceny prac dokona jury powołane przez organizatorów.

6. Prace oceniane zostaną wyłącznie w kategorii prac indywidualnych, w następujących kategoriach wiekowych - Przedszkole, Szkoła Podstawowa kl. I-III, Szkoła Podstawowa kl. IV - VI, Szkoła Podstawowa kl. VII - VIII.

Opis pracy powinien zawierać: imię i nazwisko wykonawcy, klasę, szkołę, imię i nazwisko opiekuna plastycznego, numer telefonu do rodzica lub opiekuna.

7. Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

8. Jury może przyznać dodatkowe wyróżnienia w zależności od ilości i poziomu artystycznego prac.

9. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie i dostarczenie do GOK wraz
z pracami konkursowymi: zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz zgody na przetwarzanie wizerunku.

5. Termin:

Wykonane i podpisane prace należy dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury w Korczynie  w terminie do 31 marca 2020.

Prace po terminie nie będą przyjmowane!

Uczestników konkursu: „Palma Wielkanocna” zapraszamy do wzięcia udziału w procesji w Niedzielę Palmową w Sanktuarium św. J. S. Pelczara w Korczynie.

Pisanki wystawione będą w Galerii Dworu Szeptyckich, o możliwości ich odbioru szkoły zostaną powiadomione telefonicznie.

O terminie podsumowania i wręczenia nagród laureaci oraz opiekunowie poinformowani zostaną oddzielnym pismem.

W sprawach nie objętych regulaminem decyduje organizator.

6. Informacje:

Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie