AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgok.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fmityng-lekkoatletyczny-7-9-06-2019&chs=350x350&chld=L|4

12-06-2019Mityng Lekkoatletyczny 7-9.06.2019

WspaniaÅ‚a pogoda, cudowne warunki techniczne i ogromna liczba uczestników – tak w kilku sÅ‚owach można podsumować Letni Mityng Lekkoatletyczny, który odbyÅ‚ siÄ™ 7 i 9 czerwca na stadionie przy Szkole Podstawowej w Korczynie. W piÄ…tek siódmego czerwca rywalizowaÅ‚y dzieci i mÅ‚odzież szkolna z terenu gminy Korczyna, a w niedzielÄ™ doroÅ›li, którzy licznie przybyli na to Å›wiÄ™to rodziny i sportu. Przez dwa dni w zawodach wzięło udziaÅ‚ ponad 140 uczestników w nastÄ™pujÄ…cych kategoriach: biegi krótkie na dystansie 60 i 100 metrów, biegi dÅ‚ugie 600 i 800 metrów, bieg na mile, skok w dal oraz pchniÄ™cie kulÄ…. W rywalizacji dzieci i mÅ‚odzieży na wyróżnienie zasÅ‚użyÅ‚a zwyciężczyni w kategoriach biegowych 100 i 800 metrów oraz skoku w dal Maja Wajda. W biegu na mile dla dorosÅ‚ych w rywalizacji kobiecej zwyciężyÅ‚a Oliwia Adamiec. Na tym samym dystansie w mÄ™skiej rywalizacji bezkonkurencyjny okazaÅ‚ siÄ™ Grzegorz SÅ‚owik. Ducha rywalizacji czuÅ‚o siÄ™ na każdym kroku, ale tak naprawdÄ™ liczyÅ‚ siÄ™ fun i aktywnie spÄ™dzony czas. Na mityng lekkoatletyczny poÅ‚Ä…czony z piknikiem rodzinnym przybyÅ‚o wielu kibiców i obserwatorów dla których przygotowano wystÄ™py artystyczne  oraz liczne atrakcje dla dzieci. Nagrodzeni otrzymali pamiÄ…tkowe medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wrÄ™czyli: Wójt Gminy Korczyna Jan Zych, Dyrektor SzkoÅ‚y Podstawowej Artur Stodolak i Dyrektor Gminnego OÅ›rodka Kultury Wojciech Tomkiewicz. Letni mityng lekkoatletyczny odbyÅ‚ siÄ™ w ramach projektu „KorczyÅ„skie Lato” - cykl imprez kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych promujÄ…cych pogórze Strzyżowsko – Dynowskie, dofinansowane przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: „Europa inwestuje w obszary wiejskie”.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy ponownie w przyszÅ‚ym roku!

WYNIKI 07.09.2019

WYNIKI 09.06.2019