AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgok.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Forszak-trzech-kroli-3&chs=350x350&chld=L|4

08-01-2020Orszak Trzech Króli

Cuda, cuda ogłaszają!

Pod takim hasłem w tym roku wyruszył Orszak Trzech Króli, wzięło w nim udział 872 miejscowości w tym Korczyna. Święto Objawienia Pańskiego obchodzone 6 stycznia, czyli Święto Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara oraz towarzyszący mu orszak stał się nową piękną tradycją, która przyciąga coraz więcej zainteresowanych. Trzej Królowie, pasterze, anioły, harcerze, strażacy OSP, chór Chorus oraz kilkuset mieszkańców gminy Korczyna, po uroczystej Mszy Świętej przeszło w barwnym korowodzie pod Gminny Ośrodek Kultury - Dwór Szeptyckich oddać pokłon nowo narodzonemu Dzieciątku i Świętej Rodzinie. Pod siedzibą GOK-u odbył się również finał Gminnego Konkursu na najpiękniejszą gwiazdę betlejemską, którego laureatami zostali: Emilia Gazda, Ryszard Maciaszkiewicz oraz Oliwia Zanik. W galerii Dworu Szeptyckich można było zobaczyć świąteczne ozdoby z rękodzieła Klubu "Pod igłą i szydełkiem" oraz szopki bożonarodzeniowe pochodzące z konkursu gminnego. Wójt Jan Zych złożył mieszkańcom życzenia noworoczne. O ciepłą herbatę zadbały panie z KGW Korczyna. Dla najmłodszych przygotowano żywą stajenkę z kozami i owcami. Zapraszamy już teraz do Korczyny 6 stycznia 2021 na kolejny Orszak.

Organizatorami Orszaku byli: Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie oraz Parafia NMP Królowej Polski w Korczynie.

Patronat honorowy objęli: Jan Zych - Wójt Gminy Korczyna oraz ks. Edward Sznaj - Proboszcz Parafii Korczyna.

Serdeczne podziękowania kierujemy do:

- Krzysztofa Kwiatkowskiego, Grzegorza Półchłopka i Marka Marcisza, którzy wcielili się w rolę królów,

- Monice i Tomaszowi Wojnarom wraz z dziećmi - orszakowej świętej rodzinie,

- ks. Łukaszowi Czai za pełnienie funkcji moderatora Orszaku,

- Wojciechowi Pelczarowi za postać szlachcica na koniu oraz za zwierzęta przy scenie,- Natalii Leczek za postać szlachcianki na koniu,

- Ochotniczej Straży Pożarnej w Korczynie,- harcerzom z 20 DH Pagoda w Korczynie,

- Stanisławowi Szostakowi i Chórowi CHORUS w Korczynie za oprawę muzyczną,

- Kołu Gospodyń Wiejskich w Korczynie,

- seniorom i opiekunom Domu Dziennego Pobytu SENIOR WIGOR w Korczynie,

- funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Korczynie,

- paniom z klubu "Pod igłą i szydełkiem" w Korczynie za przygotowanie wystawy,

- Janowi Grochmalowi, Władysławowi Okoniewskiemu i Danucie Kozubek za wsparcie techniczne.

Dziękujemy również wszystkim uczestnikom orszaku, a szczególnie aniołkom i pastuszkom, dzięki którym nasz tegoroczny Orszak Trzech Króli był niezwykle barwny i pozostanie na zawsze w naszej pamięci. Zapraszamy już teraz do Korczyny 6 stycznia 2021 na kolejny Orszak. Do zobaczenia!

Podziel się: