AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgok.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fpodsumowanie-konkursu-szopek&chs=350x350&chld=L|4

28-01-2019Podsumowanie konkursu Szopek

W Szkole Podstawowej w Komborni już po raz XVIII odbyÅ‚ siÄ™ Szkolny i Gminny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Na konkurs wpÅ‚ynęło 41 prac. ByÅ‚y one wykonane z różnych materiaÅ‚ów takich jak: drewno, sÅ‚oma, papier, kora, plastelina, masa solna, wÅ‚óczka, produkty żywnoÅ›ciowe. Dzieci i ich rodzice wykazali siÄ™ dużą pomysÅ‚owoÅ›ciÄ… i starannoÅ›ciÄ…. Komisja konkursowa pracujÄ…ca w skÅ‚adzie: dyrektor szkoÅ‚y p. BogusÅ‚awa Deliowska, p. Mariola Frydrych i p. Roman Pyzia wyÅ‚oniÅ‚a laureatów w etapie szkolnym:

I miejsce:
Wiktoria KochaÅ„ska – kl. II
Anita Wywar - kl. VII

II miejsce:
Karol Krauz – kl. IV
Julia Krauz – kl. II

III miejsce:
Filip Gronkiewicz – kl. II

Wyróżnienia:
Jakub Hawrot – kl. III
Wojciech Bolanowski – kl. II
Anna Gargasz – kl. V
Fabian Wilk – kl. V
Klaudia Szelc – kl. III Gim
PrzemysÅ‚aw Wywar – kl. II
MichaÅ‚ Boczar – kl. V

Nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej w Komborni

Szymon Kasprzyk – kl. V

W etapie gminnym komisja konkursowa w składzie: dyrektor GOK Wojciech Tomkiewicz, p. Mariola Frydrych i p. Roman Pyzia przyznała następujące nagrody:

I miejsce:

PaweÅ‚ PudÅ‚o kl. IV – WÄ™glówka

Nagroda Dyrektora GOK w Korczynie
Filip Boczar kl. I – Kombornia

Nagrodzone prace w gminnym etapie Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych zostały przekazane do Muzeum Historycznego w Dukli, gdzie miał miejsce konkurs powiatowy i międzynarodowy. Prace z naszej gminy zostały docenione przez komisję konkursową.

Natalia Nycz uczennica klasy V SP w Krasnej zdobyÅ‚a II miejsce, natomiast Julia Hawrot uczennica klasy VII SP w Komborni zdobyÅ‚a wyróżnienie. Na uroczystym podsumowaniu konkursu nagrodÄ™ wrÄ™czyÅ‚ starosta powiatu Jan Pelczar.

25 stycznia 2019r. odbyÅ‚o siÄ™ podsumowanie Szkolnego i Gminnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Na tÄ… uroczystość przybyli zaproszeni goÅ›cie: Wójt Gminy Korczyna, pani Teresa Gazda, laureaci wraz z opiekunami oraz wszyscy uczniowie i nauczyciele SzkoÅ‚y Podstawowej w Komborni. Na wstÄ™pie uczniowie klasy drugiej, czwartej i siódmej przedstawili jaseÅ‚ka przygotowane przez p. WiolettÄ™ DÅ‚ugosz i p. AnnÄ™ WojciechowskÄ…. Po zakoÅ„czeniu części artystycznej nagrody i podziÄ™kowania wrÄ™czyli: pani dyrektor BogusÅ‚awa Deliowska i Wójt Gminy Korczyna. Uroczystość zakoÅ„czyÅ‚a siÄ™ sÅ‚odkim poczÄ™stunkiem. Cieszymy siÄ™, że mimo upÅ‚ywu czasu konkurs cieszy siÄ™ popularnoÅ›ciÄ… wÅ›ród uczniów naszej gminy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, mamy nadziejÄ™, że twórcza praca dostarczyÅ‚a wielu pozytywnych przeżyć i byÅ‚a wartoÅ›ciowÄ… formÄ… spÄ™dzania czasu wolnego. Szopki wniosÅ‚y duży wkÅ‚ad w rozwój kultury i tradycji naszego regionu.

Mariola Frydrych
Roman Pyzia