Aktualność

28-01-2019Świetny występ Izy Marcisz w Lahti

22 stycznia 2019 r. na dystansie 5 km stylem dowolnym rywalizowaÅ‚y biegaczki narciarskie w Lahti podczas mistrzostw Å›wiata juniorów.
Blisko medalu byÅ‚a Izabela Marcisz, której zabrakÅ‚o niewiele do pozycji na podium. Zawodniczce z Korczyny do podium zabrakÅ‚o jednej sekundy. Polka na 900 metrów przed metÄ… byÅ‚a w strefie medalowej, ale Korva odrabiaÅ‚a z każdym krokiem i ostatecznie nasza zawodniczka zajęła bardzo dobre 4. miejsce.
23 stycznia w biegu klasykiem że startu wspólnego wÅ›ród 70 osobowej grupy nasza reprezentantka Izabela Marcisz ze Stowarzyszenie Sportowe PrzÄ…dki-Ski zajęła piÄ…te miejsce tracÄ…c do zwyciężczyni 1:54,8 minuty. Jest to kolejny jej tak dobry bieg na tych mistrzostwach, co daje szanse na dalsze sukcesy.
OstatniÄ… konkurencjÄ… biegowÄ…, na Mistrzostwach Åšwiata Juniorów, byÅ‚ bieg rozstawny 4x3,3 kilometra. Bardzo dobrze zaprezentowaÅ‚a siÄ™ zawodniczka PrzÄ…dki-Ski Izabela Marcisz. Polki zajęły piÄ…te miejsce. SztafetÄ™ rozpoczęła Weronika Kaleta, która swojÄ… zmianÄ™ zakoÅ„czyÅ‚a na ósmym miejscu. Po niej na trasÄ™ ruszyÅ‚a Izabela Marcisz. Reprezentantka Podkarpacia, już na pierwszym kilometrze wyprzedziÅ‚a rywalki z Niemiec i WÅ‚och, a nastÄ™pnie reprezentantkÄ™ Finlandii. Kolejna na zmianie byÅ‚a Eliza Rucka. Niestety nie wytrzymaÅ‚a tempa i Polki przestaÅ‚y liczyć siÄ™ w walce, o miejsce na podium. Ostatecznie zostaÅ‚y sklasyfikowane na piÄ…tym miejscu.
Izabela Marcisz caÅ‚e mistrzostwa może zaliczyć do udanych. Chociaż nie udaÅ‚o jej siÄ™ wywalczyć medalu, to praktycznie w każdym starcie, prócz sprintu stylem klasycznym, plasowaÅ‚a siÄ™ w czoÅ‚ówce. Zajęła miejsce w trzeciej dziesiÄ…tce w sprincie, czwarte miejsce w biegu na 5 km stylem dowolnym, piÄ…te miejsce na 15 km stylem klasycznym oraz piÄ…te miejsce w sztafecie.Gratulujemy Izabeli tak udanych startów i czekamy na dalsze wielkie sukcesy.