AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgok.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fviii-gminny-przeglad-piesni-i-obrzedow-bozonarodzeniowych&chs=350x350&chld=L|4

01-01-1970VIII GMINNY PRZEGLĄD PIEŚNI I OBRZĘDÓW BOŻONARODZENIOWYCH

R E G U L A M I N

VIII GMINNEGO PRZEGLĄDU PIEŚNI I OBRZĘDÓW BOŻONARODZENIOWYCH

1. Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie, Zespół Szkół w Iskrzyni, Akcja Katolicka w Iskrzyni.

2. Konkurs gminny odbędzie się w dniu 12 stycznia 2013 r. (sobota) o godz. 10.00 w sali Domu Strażaka w Iskrzyni.

3. Koncert laureatów odbędzie się w dniu 13 stycznia 2013 r. (niedziela) o godz. 15.00 w sali Domu Strażaka w Iskrzyni podczas VI Iskrzyńskich Spotkań z Kolędą.

4. Celem Przeglądu jest ochrona i popularyzacja dawnych kolęd, pastorałek i zwyczajów bożonarodzeniowych oraz zainspirowanie dzieci i młodzieży do podtrzymywania tradycji i kultury związanej z pięknym okresem Świąt Bożego Narodzenia.Ponadto pragniemy zaprezentować dla publiczności dorobek kulturowy dzieci i młodzieży, związany z okresem Bożego Narodzenia.

5. W przeglądzie mogą uczestniczyć soliści, zespoły śpiewacze, grupy teatralne.
Soliści i zespoły śpiewacze przygotują 2 kolędy lub pastorałki     (czas wykonania: do 15 min.)
grupy teatralne mogą zaprezentować zwyczaje kolędowe, jasełkowe, wigilijne i inne (czas prezentacji: do 30 min.)

6. Organizatorzy zapraszają do udziału w Przeglądzie dzieci, młodzież  oraz dorosłychz różnych środowisk społecznych Gminy Korczyna w kategoriach wiekowych: - szkoła podstawowa- gimnazjum- szkoła ponadgimnazjalna i dorośli

7. Prosimy o przygotowanie prezentacji utworów o tematyce dawnej związanej z tradycją i obyczajem zachowanym w domach rodzinnych.

8. UWAGA! Do Przeglądu dopuszcza się utwory wykonywane „a capella” lub z wykorzystaniem akompaniamentu na dowolnym instrumencie, wykonanego „na żywo”.

Nie będą dopuszczone podkłady muzyczne na wszelkich nośnikach.

9. Zwracamy się z apelem i prośbą do opiekunów dzieci i młodzieży (nauczycieli, instruktorów, księży, sióstr zakonnych, społeczników wiejskich) Gminy Korczyna, by przygotowali prezentacje artystyczne i zaprezentowali swoje grupy oraz solistów w Przeglądzie.

10. Jury oceniać będzie wykonawców wg następujących kryteriów:
1. Dobór repertuaru
2. Zgodność z tradycją regionu
3. Wiek wykonawcy
4. Ogólny wyraz artystyczny

11. Laureaci Przeglądu otrzymają dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Organizatora.

Termin zgłoszenia do 9 stycznia 2013 r. (na karcie zgłoszenia)w Gminnym Ośrodku Kultury w Korczynie, ul. Rynek 18 a, tel. 013 43 543 84

Pliki do pobrania:

KARTA ZGŁOSZENIA