AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgok.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fwernisaz-wystawy-rzezb-w-drewnie-jana-stachyraka&chs=350x350&chld=L|4

15-10-2013Wernisaż wystawy rzeźb w drewnie Jana Stachyraka

11 października br. w galerii Muzeum Miejskiego w Stropkovie na Słowacji odbył się wernisaż wystawy rzeźb w drewnie Jana Stachyraka z Korczyny

WystawÄ™ otworzyÅ‚ zastÄ™pca prednosty Stropkova Karol Porkolab. OdwiedzajÄ…cy wystawÄ™ mogli podziwiać kilkadziesiÄ…t rzeźb o różnorodnej tematyce,  nawiÄ…zujÄ…cych zarówno do tematów ludowych, religijnych, Å›wieckich, jak i do motywów zwiÄ…zanych z przyrodÄ…. Na wystawie stanowiÄ…cej niewielkÄ… wizytówkÄ… stworzonego przez artystÄ™ zbioru, można zobaczyć pÅ‚askorzeźby jak i rzeźby przestrzenne. Obok niewielkich figurek, prace pokaźnych rozmiarów. Wernisaż uatrakcyjniÅ‚  krótki wystÄ™p chóru „Carmel” ze Stropkova.
Jan Stachyrak pomimo krótkiego „stażu artystycznego” posiada w swoim dorobku ponad 300 różnorodnych prac rzeźbiarskich. Swoje prace artystyczne prezentowaÅ‚  dwukrotnie w galerii Gminnej Biblioteki Publicznej w Korczynie w 2011 i 2013 r., podczas IX Biennale Rzeźby Nieprofesjonalnej im. Antoniego RzÄ…sy organizowanego cyklicznie przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie w 2012 r. oraz na wystawie jubileuszowej MiesiÄ™cznika „PrzÄ…dki” w Korczynie w 2013r.
WÅ›ród zaproszonych goÅ›ci obecni byli: Andrej Nabożny dyrektor Muzeum Miejskiego i Galerii w Stropkovie, który wystawÄ™ zorganizowaÅ‚, Tibor Kubicka dyrektor Domu Kultury w Stropkovie, Wojciech Tomkiewicz dyrektor Gminnego OÅ›rodka Kultury w Korczynie, Maria Jurkowska dyrektor Biura Wystaw Artystycznych - Galerii Sztuki w KroÅ›nie, Marek Burdzy artysta malarz z Korczyny, Renata Pelczar artystka malarka, czÅ‚onek Rady Programowej przy Gminnym OÅ›rodku Kultury w Korczynie oraz najbliższa rodzina Jana Stachyraka.
Wystawę można oglądać do 10 grudnia 2013 r. od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia galerii, od 8.00 do 16.00.

Renata Pelczar

zobacz galeriÄ™