AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgok.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fwielkanocne-konkursy-3&chs=350x350&chld=L|4

01-01-1970Wielkanocne konkursy

Regulamin konkursów

„Palma Wielkanocna”
„Pisanka Wielkanocna”

1. Organizator konkursu:
Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie
2. Cel konkursu:
Celem konkursu jest propagowanie tradycji i folkloru związanego ze świętami wielkanocnymi.
Konkurs stwarza okazję do indywidualnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego zdobienia pisanek oraz wykonywania palm.
3. Przedmiot konkursu:
 - Palma Wielkanocna
 - Pisanka Wielkanocna
4. Zasady  uczestnictwa:
      1. W konkursie mogÄ… wziąć udziaÅ‚ przedszkolaki, uczniowie szkóÅ‚ podstawowych i gimnazjów z gminy Korczyna.
      2. Technika prac dowolna. W kategorii pisanka - pisanki mogÄ… być różnej wielkoÅ›ci. Każdy uczestnik może zaprezentować maksymalnie 2 pisanki.
      3. Jury oceniajÄ…c prace zwróci uwagÄ™ na: nawiÄ…zanie do tradycji Å›wiÄ…tecznej, pomysÅ‚owość, staranność wykonania, samodzielność wykonania, wrażenia artystyczne.
      4.  Prace uszkodzone nie bÄ™dÄ… brane pod uwagÄ™.
      5. Oceny prac dokona jury powoÅ‚ane przez organizatorów.
      6. Prace oceniane zostanÄ… wyÅ‚Ä…cznie w kategorii prac indywidualnych, w nastÄ™pujÄ…cych kategoriach wiekowych - przedszkole, szkoÅ‚a podstawowa, gimnazjum.
Opis pracy powinien zawierać: imię i nazwisko wykonawcy, klasę, szkołę, opiekuna plastycznego.
      7. Dla zwyciÄ™zców konkursu organizatorzy przygotowali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
      8. Jury może przyznać dodatkowe wyróżnienia w zależnoÅ›ci od iloÅ›ci i poziomu artystycznego prac.
5. Termin:
Wykonane i podpisane prace należy dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury w Korczynie w terminie
do 21 marca 2013 r. (czwartek).     Prace po terminie nie bÄ™dÄ… przyjmowane!
Uczestników konkursu „Palma Wielkanocna” zapraszamy do wziÄ™cia udziaÅ‚u w procesji w NiedzielÄ™ PalmowÄ…
w Sanktuarium św. J. S. Pelczara w Korczynie.
O terminie podsumowania i wrÄ™czenia nagród laureaci oraz opiekunowie poinformowani zostanÄ… oddzielnym pismem.
W sprawach nie objętych regulaminem decyduje organizator.
6. Informacje
Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie