AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgok.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fwizyta-dzieci-z-czortkowa-2&chs=350x350&chld=L|4

10-10-2019Wizyta dzieci z Czortkowa

W dniach: 2 - 7 października 2019 r. w Korczynie przebywaÅ‚a grupa dzieci niepeÅ‚nosprawnych wraz opiekunami z Czortkowa na Ukrainie (Å‚Ä…cznie 12 osób). Pobyt zorganizowany zostaÅ‚ w ramach wspóÅ‚pracy pomiÄ™dzy samorzÄ…dami gminy Korczyna i miasta Czortków. WspóÅ‚praca ta trwa nieprzerwanie od roku 2004.Jednym z zaÅ‚ożeÅ„, na podstawie których zapraszane sÄ… dzieci z Czortkowa do Polski jest to, aby umożliwić przyjazd do naszego kraju osobom z grona Polaków mieszkajÄ…cych na Ukrainie, które nigdy dotÄ…d nie odwiedziÅ‚y Polski. Z ramienia gminy Korczyna organizacjÄ… pobytu grupy ukraiÅ„skiej w Polsce zajÄ…Å‚ siÄ™ Gminny OÅ›rodek Kultury w Korczynie. Pobyt sfinansowany zostaÅ‚ przez Podkarpackie Stowarzyszenie SamorzÄ…dów Terytorialnych w Rzeszowie, GminÄ™ Korczyna, Gminny OÅ›rodek Kultury w Korczynie. Wsparcia udzielili także:

• Samodzielny Niepubliczny ZOZ „AMIKUS” w Korczynie,

• UrzÄ…d MarszaÅ‚kowski Województwa Podkarpackiego,

Muzeum Zamkowe KAMIENIEC,

• Kustosz Sanktuarium Åšw. J.S. Pelczara w Korczynie,

• Uzdrowisko Iwonicz S.A.

W trakcie pobytu grupa miaÅ‚a okazjÄ™ odwiedzić: Centrum Dziedzictwa SzkÅ‚a w KroÅ›nie, Muzeum Zamkowe KAMIENIEC, zwiedzić najciekawsze zakÄ…tki gminy Korczyna, FabrykÄ™ Czekolady w Korczynie, WystawÄ™ samochodów filmowych i bajkowych w Korczynie, park trampolin i basen w KroÅ›nie, grotÄ™ solnÄ… w Iwoniczu Zdroju, Centrum Rehabilitacji Osób NiepeÅ‚nosprawnych w KroÅ›nie, Dom Zdrowia w Dolinie Strugu oraz ZakÅ‚ad AktywnoÅ›ci Zawodowej „Trzeźwa Gmina” w Woli RafaÅ‚owskiej. Dodatkowo nasi goÅ›cie wziÄ™li udziaÅ‚ w Podkarpackiej Nocy Nietoperzy w Czarnorzekach, gdzie zostaÅ‚y im wrÄ™czone drobne upominki od sponsorów imprezy oraz zwiedzili naszÄ… gminÄ™ i okolice dziÄ™ki zakwaterowaniu w piÄ™knych okolicznoÅ›ciach przyrody w Gospodarstwie Agroturystycznym u PaÅ„stwa Marciszów. SpecjalnÄ… atrakcjÄ™ goÅ›ciom z Ukrainy zapewnili czÅ‚onkowie Jasielskiego Klubu motorowego i Ratownictwa Drogowego, którzy zorganizowali dla nich wycieczkÄ™ samochodami terenowymi po najciekawszych miejscach widokowych Korczyny i okolic.Podczas wizyty w UrzÄ™dzie MarszaÅ‚kowskim w Rzeszowie goÅ›ci z Ukrainy przyjÄ…Å‚ LesÅ‚aw Majkut – Sekretarz Województwa Podkarpackiego, Waldemar Szumny – WiceprzewodniczÄ…cy Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Radny Jacek Kotula. GoÅ›ciom z Ukrainy towarzyszyli ponadto: Jan Zych – Wójt Gminy Korczyna oraz Marek ĆwiÄ…kaÅ‚a – Dyrektor Biura PSST w Rzeszowie. Wójt Gminy Korczyna Jan Zych podczas spotkania podsumowujÄ…cego wizytÄ™ goÅ›ci z Czortkowa wyraziÅ‚ nadziejÄ™ na kontynuowanie wizyt osób niepeÅ‚nosprawnych w Korczynie w przyszÅ‚oÅ›ci.