AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgok.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fxii-edycja-gminnego-i-szkolnego-konkursu-szopek-bozonarodzeniowych-w-zs-w-komborni&chs=350x350&chld=L|4

01-01-1970XII edycja Gminnego i Szkolnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w ZS w Komborni

Po raz dwunasty ZespóÅ‚ SzkóÅ‚ w Komborni byÅ‚ organizatorem Gminnego i Szkolnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. W czasie spotkania, które odbyÅ‚o siÄ™ 25 stycznia 2013 roku w Domu Strażaka w Komborni, wystawiono „Nowoczesne misterium jaseÅ‚kowe” przygotowane przez ks. katechetÄ™ Tomasza FrÄ…czka. W misterium wystÄ…piÅ‚a mÅ‚odzież gimnazjalna z Komborni i JabÅ‚onicy Polskiej oraz mÅ‚odzież ze szkóÅ‚ ponadgimnazjalnych.
Na gminny konkurs przygotowali uczestnicy 43 szopki, a pracÄ™ wykonali uczniowie z ZS w WÄ™glówce, SP w Krasnej, ZS w Korczynie, SP w Woli Komborskiej i ZS w Komborni. Komisja konkursowa wyÅ‚oniÅ‚a laureatów, a prace przekazano na MiÄ™dzynarodowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych do Dukli. Na podsumowanie konkursów przybyli m. in.: zastÄ™pca wójta - Janusz Pojnar, dyrektor GOK - Wojciech Tomkiewicz, którzy wrÄ™czyli laureatom dyplomy i nagrody.
W kategorii szkoÅ‚a podstawowa: I miejsce - Ilona BÅ‚aszkiewicz kl.VI SP Krasna, II - Kamil Kwolek kl.0 SP Wola Komborska, Szymon Supel kl.I SP i Jagoda Supel kl. 0 SP Wola Komborska, Ilona BÅ‚aszkiewicz kl. VI SP Krasna, III - Weronika Kwolek kl. V SP Kombornia, Agnieszka KieÅ‚basa kl. VI SP Krasna, Natalia Bober kl. IV SP Krasna, wyróżnienia: Andrzej SmoÅ‚kowicz kl. IV SP WÄ™glówka, Nikola DÅ‚ugosz kl. 0 SP Wola Komborska, Patryk Chrobak kl. I SP Wola Komborska i Karolina Kwolek kl. 0 SP Wola Komborska.
W kategorii gimnazjum: I miejsce - Julia Paradysz kl. III Gimnazjum WÄ™glówka i Maciej DÅ‚ugosz kl. II Gimnazjum Kombornia, II - Klaudia Wulw kl. III Gimnazjum Kombornia, III - Marcin Paradysz kl. II Gimnazjum WÄ™glówka, nagrody wójta otrzymali: PaweÅ‚ Wajdowicz kl. III , Jakub Wilusz kl. III, Sebastian Zych kl. III Gimnazjum Korczyna, a nagrodÄ™ GOK w Korczynie PaweÅ‚ Czapor kl. III Gimnazjum w Komborni.
W MiÄ™dzynarodowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych nagrody otrzymali w kategorii gimnazjum: III miejsce Maciej DÅ‚ugosz kl. II Gimnazjum w Komborni i wyróżnienie Julia Paradysz kl. III Gimnazjum w WÄ™glówce oraz PaweÅ‚ Wajdowicz, Jakub Wilusz i Sebastian Zych uczniowie kl. III Gimnazjum w Korczynie. Podczas podsumowania konkursu wystÄ…piÅ‚ BartÅ‚omiej Piwowar z Krasnej.
Laureatom Szkolnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych nagrody i dyplomy wrÄ™czyÅ‚ dyrektor ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ w Komborni Witold RaÅ›.
W kategorii szkoÅ‚a podstawowa: I miejsce - Weronika Kwolek kl. V, II - Hubert Hawrot kl. IV, III - Dominika Szuba kl. VI, wyróżnienia:, Bernadetta Zywar kl. VI, Alicja Surmacz kl. I, Dominik Fic kl. VI. W kategorii gimnazjum: I miejsce - Maciej DÅ‚ugosz kl. II i Klaudia Wulw kl. III, II - Jakub Makiel kl. III, wyróżnienia: Aneta Zywar kl. II, Kinga Wilusz kl. II.
Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy. Dyrektor szkoÅ‚y ufundowaÅ‚ także nagrody dla uczestników „Å»ywej szopki”, która wzięła udziaÅ‚ 4 stycznia 2013 r. w podsumowaniu MiÄ™dzynarodowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w Muzeum Historycznym - PaÅ‚ac w Dukli. Nagrody otrzymali: Wiktoria SmoleÅ„ kl. 0, Patrycja DÅ‚ugosz, Patrycja Gonet, Ilona Juraszek, Joanna Kasprzyk, Sylwia Krupa, Andrzej Krauz i Piotr Pasterkiewicz. SÄ… to uczniowie  kl. III Gimnazjum w Komborni. Szczególne podziÄ™kowania należą siÄ™ przedstawicielom SamorzÄ…du Uczniowskiego i czÅ‚onkom KóÅ‚ka Fotograficznego, którzy przygotowali wystawÄ™ konkursowÄ…. SÄ… to uczniowie kl. III Gimnazjum: Anita Rymarz, Krystian Hunia, Andrzej Kasprzyk, Jakub Makiel i Dawid PigoÅ„.

Moriola Frydrych
Roman Pyzia