AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgok.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fzlote-gody-i-dzien-seniora-w-korczynie&chs=350x350&chld=L|4

01-01-1970Złote Gody i Dzień Seniora w Korczynie

12 lutego 2013 r. w sali Domu Kultury w Korczynie odbyła się miła uroczystość Dnia Seniora połączona z jubileuszem 50-lecia pożycia małżeńskiego dla 19 par z terenu gminy Korczyna.

Jubilaci i Seniorzy rozpoczÄ™li tÄ™ uroczystość MszÄ… ÅšwiÄ™tÄ… odprawionÄ… przez  ks. praÅ‚ata  Edwarda Sznaja w Sanktuarium Åšw. J. S. Pelczara w Korczynie.

NastÄ™pnie odbyÅ‚a siÄ™ dekoracja „ZÅ‚otych Jubilatów” przyznanymi na wniosek wójta gminy Korczyna przez Prezydenta RP medalami za dÅ‚ugoletnie pożycie małżeÅ„skie, które wrÄ™czyÅ‚ wójt gminy Korczyna Jan Zych w towarzystwie przewodniczÄ…cego Rady Gminy  WÅ‚adysÅ‚awa Pelczara, zastÄ™pcy wójta Janusza Pojnara i sekretarza gminy Elżbiety Rak.

WÅ›ród goÅ›ci obecni byli także: soÅ‚tys wsi Korczyna Marian Pelczar, Jerzy Bebak z NZOZ AMICUS w Korczynie oraz przewodniczÄ…ca KoÅ‚a ZwiÄ…zku Emerytów i Rencistów
w Korczynie Wanda Zych.

ByÅ‚y gratulacje, kwiaty, pamiÄ…tkowe dyplomy oraz życzenia. Po części oficjalnej dostojnych jubilatów i seniorów zaproszono do wspólnej zabawy przy akompaniamencie StanisÅ‚awa Szostaka.

Pary odznaczone medalami za 50-lecie małżeństwa to:

1. Urszula i Stanisław Bajgrowiczowie - Korczyna

2. Stanisława i Władysław Delikatowie - Korczyna

3. Kazimiera i CzesÅ‚aw Gewertowie - WÄ™glówka

4. Zofia i Bolesław Gonetowie - Korczyna

5. Zofia i Mieczysław Gonetowie - Korczyna

6. Stanisława i Czesław Juraszkowie - Kombornia

7. Janina i Aleksander Krzysikowie - Krasna

8. Izabela i Stanisław Kurconiowie - Iskrzynia

9. Janina i Stefan Ligęzka - Korczyna

10. Eugenia i Henryk Malinowscy - Wola Komborska

11. Zofia i Józef Moskalowie - Korczyna

12. Jadwiga i Ludwik Paradyszowie - Korczyna

13. Maria i StanisÅ‚aw PóÅ‚chÅ‚opkowie - Korczyna

14. Stefania i Józef Rawryszowie - Iskrzynia

15. Zofia i Tadeusz Rasiowie - Korczyna

16. Maria i Jan Szczęsny - Krasna

17. Eugenia i Jan Wojnarowie - Korczyna

18. Zofia i Stanisław Wojnarowie - Kombornia

19. Władysława i Stefan Zychowie - Korczyna

Organizatorami spotkania byli: Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Korczynie.

Wioletta Prajzner

Zobacz galeriÄ™